- Történet
- A selmeczbányai m. kir. erdőakadémia növénykertjei.
- Az Erdészeti Botanikus Kert Selmecbányán
- A Selmecbányai Botanikus Kert története
- A Soproni Botanikus Kert története 1897-tól 1953-ig
- A Soproni Botanikus Kert története 1953-tól 1974-ig
- A Botanikus Kert az 1974 – 2008 közötti években
- Az erdészeti felsőoktatás botanikus kertjének története
- Régi képek a Botanikus Kertről
- Térképek
- Szobrok
- Védetté nyilvánítás
- Adatok
- Növények
- Látogatóknak
- Aktuális látnivalók
- Hírek, események
- KEOP zárórendezvény
- "Azok a csodálatos növények"
- Az év fája a tiszafa
- KEOP nyitórendezvény, sajtómegjelenések
- Kutatók éjszakája 2010, képek
- Növényünnep 2010
- Szakmai gyakorlat
- Nemzetközi zsűri látogatta meg az Élő Növénygyűjteményt
- Nyáresti koncert a botanikus kertben
- Székelykapu avatása
- Információs táblák állítása
- Egészségügyi világnap 2010
- Faápolók szövetségének szakmai napja
- Növényünnep 2009
- Környezet és Energetikai Operatív Program Gyűjteményes növénykeretek és védett történeti keretek megőrzése
- Itt jártak támogatóink
- Akadálymentes sétaút vakoknak és gyengén látóknak
- Oktatás
- 2008 - KAPÓCS ISTVÁN: A Nyugat-Magyarországi Egyetem Botanikus Kertjében előforduló oktatott és védett fás szárú növények felmérése és térképszerveren történő megjelenítése
- 2011 - BARABITS MÁRTA: Védett taxonok állapotfelmérése és további védett fajok bemutatásának lehetőségei a Nyugat-magyarországi Egyetem Élő Növénygyűjteményében.
- 2011 - MENKÓ JUDIT: Nyugat-magyarországi Egyetem Botanikus kertjének arculatterve, akadálymentes irányító rendszere
- 2013 - SÁFÁR ANIKÓ: A Sopronbánfalvi Pálos-Karmelita Kolostor gyógynövénykertjének megtervezése
- Munkatársak
Hírek, események
Nemzetközi zsűri látogatta meg az Élő Növénygyűjteményt
A Virágos Magyarország rendezvénysorozat keretében Sopron nyerte el azt a megtisztelő feladatot, hogy a Nemzetközi Virágosítási Versenyben hazánkat képviselje.
A nemzetközi zsűri Sopron bejárása során a 8. állomásként a Nyugat-magyarországi Egyetem Élő Növénygyűjteményét is meglátogatta.
A szakértő zsűri délután két órakor érkezett meg az egyetem főbejáratához ahol Prof. Dr. Náhlik András az Erdőmérnöki Kar dékánja köszöntötte őket. A dékán úr a köszöntőjében kitért az egyetemen folyó oktatási és kutatási programokra, az egyetemi hagyományok tiszteletére, és a várossal való szoros együttműködésre. Igyekeztünk bemutatni, hogy ez a város természeti és humán kincsekben is nagyon gazdag, ősei tiszteli, hagyományait ápolja, minden sokszínűsége ellenére is összetart, és szerves egységet képez az egyetemmel, ami a természet és az ember harmonikus együttélésének lehetőségei kutatja, segíti, és a szemléletformálásban élen jár.
A rövid köszöntő után az értékelő bizottság környezetkímélő kis vonattal járta végig az alsó kertet. Visszajelzéseik alapján nagyon tetszett nekik az, hogy a nyári-gyakorlatukat töltő erdőmérnök hallgatók a gally és ág hulladékot aprítógéppel ledarálják és a szerves anyagot így juttatják vissza természetbe, valamint jó ötletnek tartották hogy a hallgatók kiveszik részüket a kert munkálataiból és így közelebb kerülnek a természethez valamint az egyetemi környezetükhöz a botanikus kerthez.
A következő állomásponton nagy érdeklődéssel hallgatták Dr. Dívós Ferenc gyors bemutatóját az általa fejlesztett FAKOPP műszerről és a favizsgálati módszerről.
A 64-es parcella mellett betekintést nyerhettek a kertben folyó geodéziai felmérésekbe amelyek célja a teljes fásszárú növényállomány felmérése és digitális térképre vitele.
A vonatozás közben tájékoztatást kaptak a kert gomba, növény- és állatvilágáról, a kertben történt akadálymentesítésekről, illetve a kertben szervezett programokról.
A nagyon szoros időbeosztás miatt a sajnos gyorsan búcsút kellett mondanunk a vendégeinknek, mely keretében a dékán átadta nekik ajándékainkat, Prof. Dr. Faragó Sándor rektor által összekészíttetett angol nyelvű albumot, valamint a botanikus kertben készült erdészcsokrokat és az angol és német nyelvű tájékoztató füzeteket.


